Fronty MDF Akryl

Płyta z powłoką akrylową to doskonała propozycja dla osób, które marzą o meblach z połyskiem, ale uważają, że powierzchnia pokryta lakierem jest zbyt delikatna. Powłoka jest nanoszona na płytę MDF techniką oklejania. Nic dziwnego, że akryle powoli zaczynają wypierać lakiery. Niepowtarzalny efekt połysku Głębia połysku elementów pokrytych akrylem jest nie do osiągnięcia w przypadku lakieru. Blask koloru jest bardzo głęboki. Powłoka akrylu o grubości 1,4 mm daje Ci możliwość uzyskania efektu połysku, który jest niepowtarzalny. Bardzo ważny jest fakt, że w przypadku akrylu nie występuje tzw. efekt oksydacji, a więc utlenienia frontu. Oznacza to, że z czasem powierzchnia akrylu nie zmieni koloru.

Kolory Frontów Akrylowych

frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe frony akryl akrylowe
Wielofunkcyjność i uniwersalność – fronty akrylowe z powodzeniem wykorzystuje się zarówno przy produkcji mebli kuchennych, jak i szafek łazienkowych a także mebli do sypialni czy salonu. Ponadto fronty akrylowe coraz częściej spotykane są w meblach biurowych i wystawowych, stosowanych przed przedsiębiorców w sklepach.
Wygląd i cena – fronty z akrylem wykonuje się metodą oklejania płyty MDF. To pozwala zachować niższą cenę (zwykłe płyty MDF są dużo tańsze, niż ich matowe odpowiedniki), ale także nie ogranicza w kwestii designu. Na okleinę znajdującą się na płycie MDF można nanieść dowolną grafikę lub motyw.
Połysk – prócz uniwersalności a także nieograniczonych możliwości designerskich, fronty akrylowe mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – efekt połysku. Akrylowa głębia połysku (zwana potocznie efektem szkła) jest nie do uzyskania w przypadku zwykłych mebli lakierowanych. Wszystko to za sprawą grubości powłoki akrylu, która sięga 1,4 mm.
Antybakteryjność i ekologiczność – akryl w swojej strukturze posiada jony srebra, które uznawane są za antybakteryjne – hamują rozwój mikroorganizmów. Co więcej, fronty akrylowe w zestawieniu z innymi materiałami PCV (wykorzystywanymi do produkcji mebli w tradycyjnej technologii) są uznawane za przyjazne dla środowiska.
Łatwość w czyszczeniu – producenci zalecają, aby powierzchnie akrylowe myć płynem do szyb, a w przypadku pojawienia się rys – należy wypolerować powierzchnię miękką szmatką oraz specjalnym mleczkiem. Należy unikać zbyt intensywnego szorowania powierzchni akrylowych a także mycia przez pierwszy tydzień od montażu i zdjęcia folii ochronnych (naklejanych na czas transportu).