Przedłużony termin konkursu FIO na rozwój młodych podmiotów
CRIS, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Fundusz Lokalny "Ramża" przedłużają nabór wniosków na realizację projektów w ramach konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2017: dotacje na rozwój młodych podmiotów do dnia 19 czerwca (poniedziałek) 2017 r. godzina 23:59:59.
1. Cel konkursu: wzrost zaangażowania w życie publiczne obywateli zrzeszonych w organizacjach pozarządowych poprzez zwiększenie potencjału merytorycznego i/lub technicznego organizacji działających na obszarze województwa śląskiego.
2. Adresaci konkursu: Młode podmioty, czyli organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zarejestrowane na terenie woj. śląskiego nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Przychody za ostatni zamknięty rok obrotowy nie mogą przekraczać kwoty 25 tys. zł.
3. Dotacje można przeznaczyć na rozwój młodego podmiotu – w ramach dotacji sfinansować można koszty:
- zakupu sprzętu biurowego, sprzętu związanego z obszarem działań organizacji, oprogramowania komputerowego, oprogramowania księgowego,
- adaptacji lokalu (który organizacja ma prawo wykorzystywać dla swojej działalności przez okres co najmniej 6 m-cy po zakończeniu projektu),
- podniesienia kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy,
- osobowe związane z obsługą księgową, prawną lub informatyczną (częściowo),
- poszerzenia zakresu świadczonych usług,
- pomocy w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju (w tym również związanych z przyznaną dotacją) na okres co najmniej 12 miesięcy.
4.ŚRODKI FINANSOWE PRZEZNACZONE NA DOFINANSOWANIE DOTACJI W 2017 ROKU:
330.000,00 złotych
5.TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW:
19 czerwca 2017 r., godzina 23:59:59
6.WARUNKI SKŁADANIA WNIOSKÓW
a) Okres realizacji projektów mieści się w przedziale od 1 sierpnia do 30 września 2017 roku.
b) Kwota wnioskowanej dotacji: 1.500 złotych – 5.000 złotych.
c) Wkład własny: minimum 5% (wnoszony w formie finansowej).
7. Wnioski należy składać poprzez generator wniosków.
8. Ocena będzie obejmowała kryteria formalne (zgodność wniosku z Regulaminem) oraz merytoryczne (trafność, spójność i racjonalność działań, trwałość, skuteczność, racjonalność i adekwatność nakładów). Ocena będzie dokonywana przez niezależnych ekspertów. Będzie miała charakter punktowy. Od oceny merytorycznej nie będzie przysługiwała możliwość odwołania.
9. Gdzie szukać informacji?
- na stronie projektu: www.slaskielokalnie.pl
- za pośrednictwem infolinii – tel.: 881 201 333 (od poniedziałku do piątku w godz.9.00-16.00)
- w Biurach Partnerskich Projektu
Materiały do pobrania:
- Ogłoszenie (*docx)
- Regulamin Programu FIO-ŚL 2017_konkurs 1 (*docx)
- Załącznik nr 1_Wzór wniosku o dofinansowanie (*docx)
- Załącznik nr 2_Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie (*pdf)
- Załącznik nr 3_1_Karta oceny formalnej (*docx)
- Załącznik nr 3_2_Karta oceny merytorycznej (*docx)
- Załącznik nr 4_Projekt umowy o dofinansowanie (*docx)
Konkurs jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
73!
Tyle projektów uzyskało dotacje w ramach konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2017: realizacja lokalnych przedsięwzięć: sprawdź wyniki
Znajdź swojego doradcę
Najczęstsze pytania
Okres kwalifikowalności wydatków będzie zgodny z okresem realizacji projektu. Oznacza to, że jeśli projekt jest realizowany od 1 maja do 31 sierpnia, to wszystkie wydatki muszą zostać poniesione w tym terminie (w tym okresie muszą zostać wystawione i zapłacone wszystkie dokumenty). W sytuacji, gdy projekt się rozpoczął, ale nie została podpisana umowa o dofinansowanie, Realizator może ponosić wydatki, ale czyni to na własną odpowiedzialność. Po podpisaniu umowy wydatki te zostaną uznane za kwalifikowalne pod warunkiem, że będą spełniały pozostałe warunki kwalifikowalności.
Lista rankingowa będzie tworzona na podstawie sumy punktów przyznanych przez obydwu ekspertów. W sytuacji, gdy wniosek - zgodnie z Regulaminem - będzie podlegał ocenie trzeciego eksperta, pod uwagę będzie brana przyznana przez niego liczba punktów.
Koszty związane z promocją projektu należy uwzględnić w kategorii kosztów bezpośrednich.